تبلیغات
ıllııllı بالیگا ıllııllı
» پدیده کرونادرخطوط انتقال نیرو- مسیریابی خطوط انتقال نیرو-تلفات الکتریکی در خطوط نیرو ( جمعه 5 دی 1393 )
» انتخاب برج و محاسبات بارگذاری خطوط انتقال ( جمعه 5 دی 1393 )
» کاربرد ادوات FACTS در بهبود كیفیت توان دکتر جورابیان ( جمعه 5 دی 1393 )
» بهبود پایداری گذرا توسط ادوات FACTS دکتر جورابیان ( جمعه 5 دی 1393 )
» دانلود رایگان مقالات ieee حفاظت از مرز خط انتقال با استفاده از تبدیل موجیک و شبکه عصبی ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان مقاله ieee برآورد بهینه پارامترهای آنلاین خط انتقال برای برنامه های کاربردی رله ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان مقاله ieee تخمین فازور بادر نظر گرفتن آفست DC و اشباع CT ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان مقاله ieee تشخیص خطاهای متقارن توسط رله دیستانس در زمان نوسانات برق ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان مقاله ieee در زمینه رله و حفاظت الكتریكی Characterizing Dynamic Behavior of PMUs Usin ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان مقاله ieee در زمینه رله و حفاظت الكتریكی ( جمعه 22 دی 1391 )
» رله گذاری حفاظتی سیستم‌های تولید توان در مقابل موتوری شدن قسمت سوم ( جمعه 22 دی 1391 )
» رله گذاری حفاظتی سیستم‌های تولید توان در مقابل موتوری شدن قسمت دوم ( جمعه 22 دی 1391 )
» رله گذاری حفاظتی سیستم‌های تولید توان در مقابل موتوری شدن قسمت اول ( جمعه 22 دی 1391 )
» دانلود رایگان فیلمهای کوتاه آموزشDigSILENT ( سه شنبه 12 دی 1391 )
» کاربردی, نرم افزار کاربردی, نرم افزار کاربردی جدید, دانلود رایگان نرم افزار کاربردی, برنامه کاربردی, ( یکشنبه 19 آذر 1391 )

جلوگیری از دسترسی یک برنامه به اینترنت با فایروال ویندوز۷فعال کردن فایروال ویندوز

فعال کردن دیوار آتش خود ویندوز

و اما برای کار کردن با دیوار آتش ویندوز باید در محیط سیستم عامل ویندوزتان از قسمت منوی شروع کلیک کنید. سپس در جعبه جست و جوی قسمت پایین منوی شروع عبارت Firewall را بنویسید. با این کار تمام برنامه ها  و فایلهایی که نام Firewall را در خود دارند برایتان لیست می شوند. شما باید Widnows Firewall With Advanced Security را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. تا قسمت دیوار آتش پیشرفته ویندوز برایتان باز شود.

یک پنجره برایتان باز می شود که کل تنظیمات مربوط به کنترل ورودی و خروجی برنامه ها را برایتان قاعده بندی می کند. یعنی به یکی می گویید که تو دسترسی به اینترنت نداری و به دیگر برنامه این دسترسی را می دهید. در سمت چپ این برنامه شما چند قسمت را مشاهده می کنید که ما با فقط دو قسمت Inbound Rules و Outbound Rules آن کار داریم اول این دو قسمت را در عکس پایین ببینید که چطوری است:

Inbound و Outbound فایروال ویندوز 7

Inbound و Outbound فایروال ویندوز ۷

بخش Inbound به داده های ورودی از اینترنت کار دارد و قسمت Outbound با داده های خروجی رایانه شما به سمت اینترنت کار دارد. که ما هم به هر دوی این قسمت ها برای کنترل کامل روی دسترسی یک برنامه به اینترنت کار داریم

در هر دوی این بخش ها شما باید یک قاعده برای دسترسی یک برنامه به اینترنت تعریف کنید. ولی ممکن است از قبل برای آن برنامه بخصوص یک قاعده یا دستور تعریف شده باشد.

قاعده یا دستور چیست؟ قاعده یک عکس العمل است که شما برای چگونگی رفتار با آن برنامه خاص تعیین می کنید. پس اگر شما یک قاعده برای دسترسی نداشتن یک برنامه به اینترنت تعیین کردید، این بدان معنی است که شما نمی خواهید آن برنامه به اینترنت دسترسی داشته باشد.

کاری که شما باید در هر دو قسمت Inbound و Outbound انجام دهید این است که این قاعده ها را اصلاح کنید یا اصلا یک دستور جدید بسازید. پس مثلا در قسمت Inbound برای قطع کردن دسترسی یک برنامه از داده های ورودی اینترنت، شما باید روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. با این کار یک پنجره کوچک برایتان باز می شود که تنظیمات دستور مربوط به آن برنامه خاص را انجام می دهد. پس از سربرگ General از قسمت Action شما باید انتخاب کنید که برای دسترسی به اینترنت با این برنامه چطور برخورد شود. اگر می خواهید دسترسی آن را از اینترنت به طور کل قطع کنید که این نوع برای برنامه هایی که در بالا گفته شد خیلی خوب است، باید Block the connection را انتخاب کنید.  در مقابل آن هم اگر میخواهید دسترسی به اینترنت داشته باشد Allow the connection را انتخاب کنید تغییرات را ذخیره کنید. این تمام کاری بود که شما باید برای قطع کردن دسترسی یک نرم افزار به اینترنت انجام می دادید. دقت کنید که باید گزینه Enabled هم تیک خورده باشد. در تصویر زیر شمایی از آن پنجره را می بینید:

قطع دسترسی یک برنامه از اینترنت با فایروال ویندوز7

قطع دسترسی یک برنامه از اینترنت با فایروال ویندوز۷

ولی اگر دستوری مربوط به برنامه مورد نظر از طریق پنجره اصلی Inbound یا Outbound نیافتید که روی آن اعمال تغییرات کنید، باید یک دستور یا قاعده برای آن برنامه بسازید. برای این کار از منوی بالای پنجره یعنی Action دستور New Rule… را انتخاب کنید. دقت کنید که از قبل قاعده ای را انتخاب نکرده باشید. وگرنه این گزینه برای شما نمایان نخواهد شد. در پنجره ای که برای شما به نمایش در می آید باید همانطوری که Program انتخاب شده است، بروی Program از منوی سمت چپ کلیک کنید. دراین پنجره گزینه This Program Path: را انتخاب کنید (همانطور که از اول انتخاب است) و با کلیک بروی دکمه Browse آدرس آن برنامه را به فایروال بدهید تا شناسایی شود.
سپس بروی Next کلیک کنید. در قسمت بعدی دقیقا مانند همان پنجره ای که قبلا با آن آشنا شدید یکی باز می شود که یک کمی با آن متفاوت است. اینجا هم برای آن که دسترسی یک برنامه را از اینترنت قطع کنید باید Block the connection را انتخاب کنید  و باز بروی Next کلیک کنید.
در اینجا هم نوع شبکه ای که قرار است دسترسی آن از برنامه گرفته شود را انتخاب کنید. بهتر است اگر مبتدی هستید هر سه گزینه را انتخاب کنید و باز با زدن Next به مرحله بعد بروید.

در اینجا هم یک نام برای آن قاعده و توضیحاتی برای آن انتخاب کنید. تا کار تمام شود. این تعیین نام چندان اهمیتی ندارد، فقط برای این است که خودتان بدانید این قاعده برایتان چکار می کند یا کدام برنامه را برایتان کنترل می کند.

نکته ای که باید متذکر شد این است که در هر یک از مراحل ساخت قاعده و دستور برای فایروال ویندوز ۷ هر وقت که خواستید به مرحله قبلی برگردید بروی Back کلیک کنید. اگر هم خواستید کلا دستور را در هر مرحله فسخ کنید بروی Cancel کلیک کنید.

این تمام کاری بود که می توانستید برای جلوگیری از دسترسی یک برنامه به اینترنت انجام دهید. فقط دقت کنید همانطور که گفتم باید فایروال دیگری بروی رایانه شما فعال نباشد تا دیوار آتش خود ویندوز غیر فعال نشده باشد، تا قاعده هایی که درست می کنید به درستی کار کند.ادامه مطلب...